Naše produkty

 • KEĎ NA TEHOTENSTVE ZÁLEŽÍ

  Každý šiesty pár na Slovensku rieši problém neplodnosti. Ide o ženy, ktoré sa snažia otehotnieť po prvýkrát, ale aj o tie, ktoré už tehotné boli a pokúšajú sa o ďalšie tehotenstvo. Príčin môže byť viacero. Od prílišného stresu, až po zníženú funkčnosť vaječníkov. Je tiež možné, že organizmu chýbajú látky potrebné na otehotnenie. Zaujímavým produktom v našom portfóliu je novinka – výživový doplnok s obsahom myo-inozitolu a kyseliny listovej. Vedci a lekári zistili, že kombinácia týchto dvoch látok obnovuje funkciu vaječníkov a reguluje menštruačný cyklus, upravuje prejavy androgenizmu (napríklad akné a nadmerné ochlpenie), zvyšuje kvalitu oocytov - vajíčok a podporuje otehotnenie prirodzenou cestou, redukuje inzulínovú rezistenciu a má pozitívny vplyv pri nadmernej produkcii inzulínu, normalizuje hladiny tukov v krvi. Vysoké koncentrácie myo-inozitolu sú potrebné pri dozrievaní vajíčok vo folikuloch a pri vývoji embrya.

  Kyselina listová je potrebná v období plánovania tehotenstva a pri tehotenstve, pretože prispieva k správnej syntéze aminokyselín, tvorbe krvi, látkovej premene homocysteínu a k správnemu fungovaniu imunitného systému.

  Všetky informácie o produkte nájdete na stránke Inofolic.

 • MUŽSKÁ ÚLOHA

  Fenomén mužskej neplodnosti

  Mužská neplodnosť je priamo spojená s charakteristikami spermií. V súčasnej dobe je mužská sterilita stále väčším problémom. Definuje sa ako neschopnosť oplodniť partnerku po jednom roku nechráneného sexuálneho styku. Ak doteraz platilo, že príčinou neplodnosti je v 40 % žena a v 40% je u muža, tak aktuálnym trendom je stúpajúci počet mužov s problémom plodnosti. Zdá sa, že problémom je oxidačný stres, ktorý spôsobuje nadmernú produkciu voľných radikálov, starnutie spermií, abnormálna spermiogenéza, zmeny v semennej plazme a fyziologický pokles spermií. Prejavom je potom mužská sterilita.

  Synergický efekt vitamínov a antioxidantov v prípadoch zníženej reprodukčnej schopnosti u mužov

  Oxidačný stres prispieva k defektnej spermatogenéze a zlej kvalite spermií spojenej s idiopatickou mužskou neplodnosťou. Stratégiou môže byť modulovať hladinu oxidačného stresu perorálnym podávaním antioxidantov pre posilnenie obranyschopnosti organizmu proti oxidačnému poškodeniu.

  Niektoré vitamíny, aminokyseliny a stopové prvky sa osvedčili pri zvýšení množstva spermií, zlepšení ich pohyblivosti a tvaru. S vyššou kvalitou spermií sa zvyšuje aj šanca na otehotnenie.

  Všetky informácie o produkte nájdete na stránke Folandrol.